KONST / Litografier / Färglitografi 10436218
nr 1043 6218
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Lars Norrman (1915-1979), sydländsk by, 285/360, signerad, motivet: 26x66
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
400 kr
Såld:
300 kr
måndag 13 juni 2016
kl 20:43:35
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman